Zapraszamy na naszego Facebooka E-SKLEP  english

Recknagel - montaże do broni

Dodano dnia:2012-12-27
Autor: Hubertus Pro Hunting/Recknagel


Realizując swoją pasję łowiecką myśliwi mogą robić to w sposób oszczędny, ale nie kosztem jakości optyki i jej montażu na broni. Zarówno luneta jak i jej wszystkie elementy lub podzespoły mocujące ją na broni muszą być nadzwyczaj trwałe, pewne i niezawodne a godną naśladowania praktyką jest dążenie, aby jakość lunety i jej montażu była o klasę wyższa niż broni. Najwyższą jakość w wielu przypadkach zapewniają wyroby oferowane od wielu lat przez niemiecka firmę Recknagel. Jakość i nowatorskie rozwiązania spowodowały też to ,że wielu innych producentów stara się czasem w sposób nieudolny i mało innowacyjny kopiować wyroby Recknagla. Ten sławny w Europie producent słynie nie tylko z legendarnej jakości produkcji ale także z błyskawicznego reagowania na wszelkie potrzeby rynku jakie wynikają po wprowadzeniu nowych modeli broni wymagającej zamontowania na niej lunet celowniczych, celowników kolimatorowych typu Aimpoint czy Sight lub przezierników – ale nie tylko. Recknagel jest także producentem wielu zespołów popularnych modeli broni, które w sposób bardzo estetyczny i doskonały technicznie mogą zmienić jej wygląd i poprawić komfort użytkowania. Są to na przykład kompletne zespoły precyzyjnie regulowanych układów spustowych do systemów Mausera wz.98 wyposażone w funkcję przyspiesznika (typ niemiecki lub francuski – do wyboru), estetycznie wykonane końcówki zamka z wbudowanym bezpiecznikiem, kompletne magazynki montowane w kolbach dowolnego typu broni (tzw. Schaftmagazin), ozdobne kabłąki spustów a także istotne części broni jak np.: komory zamkowe wraz z kompletnym zamkiem typu Mauser 98 przystosowane do naboi kal. .500 Jeffery , .450 Rigby, .416 Dakota i kilku innych. Recknagel oferuje także kilkadziesiąt wzorów grawerowanych stopek uchwytu pistoletowego, pełen asortyment muszek i szczerbin wykonanych także przy wykorzystaniu elementów światłowodowych, antabki do pasa we wszystkich możliwych odmianach i typach a także specjalistyczne narzędzia rusznikarskie. W krótkim i zwięzłym opracowaniu wyliczenie wszystkich oferowanych przez firmę wyrobów jest niemożliwe. Katalog Recknagla obejmuje ok. 170 stron i na każdej znajduje się opis kilku lub nawet kilkudziesięciu artykułów, jakie mogą zainteresować i myśliwych i rusznikarzy.
Zaletą oferty tej firmy jest to, że praktycznie każdą cześć jej dowolnego wyrobu można nabyć osobno o ile wyrób ten składa się przynajmniej z dwóch elementów. Jest to szczególnie korzystne i wygodne nie tylko dla rusznikarzy, ale także dla indywidualnego, przeciętnego myśliwego, który poszukuje np.: nietypowego wkrętu do antabki paska czy też zamierza wymienić kilka śrub ampulowych mocujących obejmy lunety. Recknagel nie należy do firm uprawiających sprzedaż wiązaną i wiele na to wskazuje, że więcej na tym u myśliwych zyskał niż stracił. Tu warto też zwrócić uwagę na doskonałą jakość, perfekcyjną dokładność i estetykę wykonania każdego – nawet najdrobniejszego- detalu co w sumie świadczy o klasie i zasłużonej renomie tego producenta.
Oczywiście Recknagel ma najwięcej do zaoferowania jako producent kompletnych, gotowych zestawów służących do zamontowania lunety. Trzeba tu dodać, że chodzi o każdą lunetę i praktycznie każdą współczesna broń myśliwską w rozumieniu zarówno typu, marki jak i modelu. Lunety mogą być wykonane z tubusem o dowolnej średnicy (26, 30, 34 mm) lub z szyną montażową wewnętrzną 45 stopni jak do lunet produkowanych przez firmę LEICA, Swarovski tzw SR, Schmidt –Bender Convex czy do szyny tradycyjnej 70 stopni. Broń może też stawiać specyficzne wymagania montażowi – jak np. Mannlicher Schönauer czy Marlin. Wszystkie zestawy montażowe Recknagla dają szerokie możliwości konfigurowania wielu elementów wymuszonych zarówno specyficzną konstrukcją broni jak i oczekiwanych czy wymaganych indywidualnymi upodobaniami lub cechami myśliwego. Uwzględniając ten cały zespół warunków możliwe jest dobranie rozwiązania dopasowanego wysokością, na jakiej względem lufy znajdzie się oś optyczna lunety, długością wysięgnika, który pozwoli na optymalne ustawienie odległości między płaszczyzną okularu lunety a okiem, odpowiedni dobór obejmy montażu uwzględniający najwyższe wymagania jakie stawia broń wykonana w silnych kalibrach „Magnum” itd. W każdej z wybranej konfiguracji montaż lunety pozostanie trwały, wytrzymały i powtarzalny pod warunkiem, że luneta zostanie zamontowana prawidłowo i profesjonalnie przez osobę dobrze znająca szczegóły konstrukcji i możliwości pełnego wykorzystania jej zalet. Fachowo wykonany montaż lunety pozwala na jej zdejmowanie bez jakichkolwiek ograniczeń bez obawy zmiany punktu trafienia kuli po kolejnym założeniu celownika na broń. Lunety mogą być bez żadnego ryzyka zdejmowane na czas czyszczenia broni lub przy jej przewożeniu [czyszczenie broni z zamontowana na niej lunetą jest zdecydowanie niezalecane z uwagi na możliwość kontaktu soczewek z olejem i ryzyko mechanicznego uszkodzenia lunety]. Zaleca się, aby montaż był zakładany przez wyspecjalizowany zakład rusznikarski, który dodatkowo bierze odpowiedzialność za prawidłowe założenie i funkcjonowanie montażu. Ostatnio w ofercie firmy Recknagel znalazły się także montaże taktyczne przeznaczone na specjalistyczną broń strzelców wyborowych. Testy trwałości montażu Recknagla prowadzone z użyciem karabinu Steyr HS 50 w kalibrze .50 BMG wykazały pełną przydatność i całkowitą powtarzalność montażu potwierdzoną po wielokrotnych próbach.
Wszystko to sprawia, że firmie Recknagel można i warto zaufać.


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!