Zapraszamy na naszego Facebooka E-SKLEP  english

Sztucer Jaeger 10

Dodano dnia:2012-11-22
Autor: Hubertus Pro Hunting/Haenel

Sztucer Jaeger 10
Na naszym rynku zakup fabrycznie nowego sztucera pochodzącego od renomowanego i cenionego na całym świecie niemieckiego producenta za kwotę rzędu 4000 zł jest trudne, ale jak się okazuje możliwe. Taką ofertą jest sztucer Haenel Jaeger 10 będący praktycznie tańszą wersją Merkla. Wyraźnie niższa cena zakupu tej broni nie oznacza jednak jakiegokolwiek kompromisu miedzy jakością, bezpieczeństwem ,walorami użytkowymi czy trwałością . Od kilku lat Merkel konsekwentnie stosuje nową filozofię rynkową. Firma chce być postrzegana jako producent broni elitarnej, prestiżowej, wykonanej przy znacznym udziale ręcznej pracy fachowców najwyższej klasy. Takie stanowisko w zasadzie wyklucza produkcję tanią , opartą głównie na wykorzystaniu zautomatyzowanych linii produkcyjnych sterowanych komputerowo i ograniczających do minimum pracę rusznikarza.
Rynek – tak niemiecki jak i polski – rządzi się innymi prawami i domaga się obok broni ekskluzywnej także sztucerów relatywnie tanich ale dobrej jakości , nie koniecznie bogato grawerowanych ale trwałych i w miarę estetycznych , nowoczesnych ale nie prymitywnych czy zawodnych. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie rynku jest właśnie Haenel 10 dedykowany dla wszystkich myśliwych ,którzy nie dysponują nadmiarem gotówki , nie poszukują kolejnego dzieła sztuki rusznikarskiej lecz niezawodnego, trwałego narzędzia niezbędnego do realizacji swojej pasji myśliwskiej. Przy tak określonych kryteriach wybór Haenela 10 będzie decyzją nadzwyczaj trafną.
Za kwotę ok. 4000 zł otrzymujemy nowoczesna broń z lufą kutą na zimno wykonaną przez Merkla z tych samych surowców i przy wykorzystaniu tych samych maszyn i technologii , które służą do produkcji luf najdroższych modeli oferowanych przez tego producenta. Do wyboru mamy szeroką gamę kalibrów : od 223Rem poprzez 243WIN , 6,5x55 SE, .270Win, 7x64, 30-06, 308WIN do 9,3x62 i .300 Win Mag. Sztucer jest dość lekki (3,2 kg) i krótki (110 – 115 cm). Długość luf dla kalibrów standard i magnum wynosi odpowiednio 565 mm i 615 mm. W czasie testów prowadzonych przez dziennikarzy niemieckich ze sztucera Haenel 10 w kalibrze 30-06 uzyskano skupienie serii 5 –ciu strzałów na 100 m w granicach 21-25 mm amunicją renomowanych producentów amunicji europejskich i amerykańskich co jest najlepszym dowodem na doskonałą celność tej broni. Informacje uzyskane od naszych klientów potwierdzają uzyskiwanie tak dobrego skupienia. Dziennikarze zwrócili uwagę na bardzo wysoką kulturę pracy zamka o sześciu ryglach i nienagannie funkcjonujący układ spustowy wyposażony w funkcję przyspiesznika. Obsługę sztucera uznano za prostą, czytelną, wykonywaną intuicyjnie i ergonomicznie. Broń jest doskonale wyważona, składna, zwrotna i sprawia wrażenie lżejszej i krótszej niż wynoszą jej rzeczywiste parametry. Należy podkreślić to, że komora jest stalowa a nie lekkiego stopu. Cechy te sprawiają ,że sztucer uważany jest za doskonałą propozycję broni przeznaczonej do polowań pędzonych – nie tylko z racji korzystnej ceny ale także z powodu możliwości wyboru kalibrów np.: 8x57 JS i 9,3 x 62 świetnie sprawdzających się w polowaniach zbiorowych.
Haenel 10 został wyposażony w starannie wykonaną kolbę z drewna orzechowego (klasa I /II ), z uchwytem pistoletowym i baką policzkową. Kratkowanie kolby wykonano metodą laserową. Zastosowano też dobrej jakości stopkę gumową dobrze i efektywnie amortyzującą energię odrzutu broni po strzale.
Płaska i niska komora zamkowa jest przystosowana do łatwego i wygodnego zamontowania dowolnej lunety celowniczej ( lub kolimatora). W tym celu można wykorzystać standardową szynę montażową lub gotowe elementy kompletnego montażu oferowane na rynku zarówno stałego jak obrotowego np. firmy Recknagel.
Sztucer nie występuje w opcjach zróżnicowanych pod kątem estetyki wykonania, grawerunków czy nawet wyższych gatunków drewna orzechowego użytego do wyrobu kolby. Producent przewidział jednak możliwość dostarczenia broni z mocną i odporną na uszkodzenia mechaniczne kolbą syntetyczną, która jest nieco tańsza od wykonanej z drewna. Taka osada obniży koszt zakupu broni do poziomu poniżej 4.000 zł. O nowoczesności sztucera i jego zaletach użytkowych świadczy też szereg szczegółów technicznych:
- wygodny wyjmowany magazynek o pojemności 3 +1 szt amunicji
- czytelne i bardzo dobrze widoczne otwarte przyrządy celownicze wykonane z wykorzystaniem elementów światłowodowych umożliwiające szybkie uchwycenie celu
- niewielki kąt otwarcia zamka (60º) gwarantujący szybkie przeładowanie broni.
- nowoczesna konstrukcja dwupozycyjnego bezpiecznika
- doskonale pracujący układ spustowy z możliwością wykorzystania przyspiesznika.
- możliwość rozładowania broni zabezpieczonej
- staranne wykonanie i wykończenie całości charakterystyczne dla dobrych producentów broni z Niemiec.
Cechy te sprawiają, że w wielu krajach Europy Haenel Jaeger 10 jest uważany za jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert. Również na rynku polskim sztucer ten stał się w roku bieżącym jednym z najlepiej sprzedających się sztucerów.


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!