Zapraszamy na naszego Facebooka E-SKLEP  english

150-lecie Steyr-Mannlicher

Dodano dnia:2014-05-14
Autor: HPH

150-lecie Steyr-Mannlicher
9 maja 2014 r na terenie rozbudowanej obecnie fabryki Steyr Mannlichera w Kleinraming koło Steyr około 400 osób świętowało jubileusz 150 lat istnienia i działalności firmy. Zaproszeni goście to wszyscy ważniejsi partnerzy handlowi Mannlichera , jego dostawcy , wielu przyjaciół firmy , przedstawiciele lokalnych władz samorządowych , myśliwi i dziennikarze. Nasza firma „Hubertus Pro Hunting”, jako wieloletni i znaczący partner uczestniczyła w uroczystości.
Nie zabrakło oczywiście osób najważniejszych dla tego świetnie zaaranżowanego widowiska czyli Josefa Werndla i Ferdinanda Rittera von Manlichera , których rolę odgrywało dwóch znanych i wspaniale ucharakteryzowanych aktorów teatrów wiedeńskich.
Uroczystość miała charakter bardzo ciekawy ponieważ jej znaczną część stanowiła barwna i nadzwyczaj realistyczna rekonstrukcja historyczna , której rolą było przypomnienie i prezentacja wszystkich najważniejszych konstrukcji broni zarówno wojskowej jak i myśliwskiej z lat 1864 -2014. Niemałym kosztem Mannlicher zadbał o najdrobniejsze szczegóły historyczne charakterystyczne dla poszczególnych lat produkcji broni. Karabiny z lat 1885 – 1898 były prezentowane przez osoby występujące w oryginalnym umundurowaniu i z pełnym wyposażeniem z tych lat a sztucery prezentowali pracownicy firmy ubrani w stroje myśliwskie charakterystyczne dla kilku regionów Austrii. Wszystkie eksponaty pochodziły z fabrycznego muzeum Mannlichera znajdującego się w słynnej sali historycznej fabryki w Kleinraming.
W trakcie uroczystości oddział sił specjalnych Cobra „doprowadził” przy użyciu śmigłowca obecnego właściciela firmy – Dr Ernsta Reichmayra, co oczywiście było przewidziane w scenariuszu imprezy. Dr Reichmayr w swoim krótkim wystąpieniu nawiązał głównie do ostatnich 10 lat działalności firmy i podkreślił ,że Mannlicher pokonał wiele trudności – szczególnie kryzys jaki zaznaczył się w 2007 roku - i obecnie znajduje się w dobrej kondycji finansowej o czym świadczy rozbudowa fabryki , dynamiczny wzrost zatrudnienia ( z 80 osób w 2007r do 160 pracowników obecnie) oraz czterokrotny wzrost sprzedaży. Źródłem tych sukcesów jest w ocenie właściciela firmy konsekwentne realizowanie hasła głoszonego przez Josefa Werndla:
„Gdzie różnicę czyni jakość nie musimy obawiać się konkurencji”.
Dr Reichmayr podkreślił też ,że sukces Mannlichera jest sukcesem zaangażowanej , kompetentnej i oddanej załogi , która potrafi i chce to hasło realizować na co dzień.
W regionalnej prasie austriackiej napisano ,że o klasie i randze jubileuszowej uroczystości może świadczyć fakt , iż Mannlicher powierzył obsługę gastronomiczną sławnej rodzinnej firmie Landgasthof Mayr z pobliskiego St. Urlich bei Steyr. Firma ta rozpoczęła swoją działalność w 1313 roku i obecnie prowadzona jest przez 19-te pokolenie założycieli.
Uroczystości jubileuszu zakończyły się tradycyjnym tortem urodzinowym wprawdzie bez 150 świeczek ale z artystycznie wykonanym przez cukierników logo Steyr Mannlichera.
Serdeczne podziękowania za bardzo ciepłe przyjęcie składamy firmie Steyr Mannlicher a oprócz podziękowań za zaproszenie gratulacje i życzenia następnych sukcesów przez kolejne 150 lat.

W imieniu
Firmy „Hubertus Pro Hunting”
Grzegorz Poklewski-Koziełł


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!